Archiwum kategorii: moda

Kupuj rozsądnie akcesoria skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy bezproblemowo dobrać do swoich wymogów zarówno ubrania, jak i buty czy nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu umieszczenia metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Toteż tak nagminnie po kilku miesiącach czy nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – nabyliśmy nieskórzany bubel! Jak więc rozpoznać towar niedobrej jakości?
Przede wszystkim pytajmy. Czy asortyment, np. pas skórzany zawiera warstwy syntetyczne? Czy użyta skóra jest powlekana syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą eko?
Bez wątpienia próg prawdomówności sprzedawców bywa rozmaity, a w razie wielkich sieci z ciuchami większość pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Głównie cena. Nie dajmy się zwieść – eko skóra ma swoją wartość i zakup skórzanej teczki męskiej za sto PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka lub też nazbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki czy porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości zakryte ranty również mogą sugerować, że zakamuflowano stosowanie materiałów syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów czy także widocznych spodów skóry, również sugeruje wyrób sztuczny. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra eko to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy niebywale błyskawicznie psują się. Prawdziwa skóra powinna posiadać typowy zapach – pozostałość po działaniach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca ma nieregularności – mniej albo bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując zakupu poprzez net zwracajmy uwagę na opis produktu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go umieszczać nawet wtenczas, gdy wyrób posiada jedynie jej śladowe ilości.
Produkt zrobiony z naturalnej skóry powinien przetrwać latami, dlatego warto kupować go rozsądnie!
tekst dostepny na stronie producent galanterii skórzanej

Stylizacja elegancka: klasyka z połyskiem.

Biała bluzka i czarna spódnica to styl kojarzony raczej tradycyjnie, pomimo tego nie musi tak być. Stylizacja elegancka w duchu szkolnego stroju nabiera dorosłego charakteru dzięki kunsztownym materiałom i dodatkom.
W takim zestawie śnieżna bluzka zachowuje klasyczny, dopasowany krój oraz jest zapinana na guziki, bo skrzydełka kołnierza nie są tradycyjnie zgięte, lecz proste i usztywnione, co natychmiast dodaje koszuli szyku. Stylizacja wyrafinowana jest podkręcona skórzaną, ołówkową spódnicą, która zastępuje zwyczajny wzór z tkaniny. Taka tkanina daje jej lekko ekstrawaganckiego charakteru i przekonuje, iż zakładająca ją dziewczyna jest pewna siebie.
Stylizacja elegancka nie byłaby pełna bez czółenek na obcasie. My proponujemy brokatowe, srebrne buciki o trendy, mocno wyciętym kroju i z asymetrycznym, szpiczastym czubkiem przykrywającym stopę na skos. Nieszablonowe buty nadają ton kolejnym dodatkom. Szyję zdobi wyrafinowany naszyjnik na wisiorku, który ozdabia wiele połączonych ze sobą błyskotek. Błyszczące ozdoby widoczne zza połów koszuli nie przytłoczą stylizacji, lecz przykują uwagę. Na przegub ręki proponujemy lekki, srebrny zegarek na bransolecie ozdobionej przez szkiełka będącej przy kopercie. Kopertowa torebką w stylu color-blocking łączy czerń z szarością i można ją trzymać w dłoni lub na pasku.
flower-power-297x246
Wszystkie elementy wyrafinowanej stylizacji razem z linkami do butików umieszczone są w galerii – kliknięcie w nazwę konkretnej rzeczy przekierowuje na stronę towaru.
tekst dostepny na stronie torebki